Be hippy, be happy!


Man vienkārši ir nepārvarama tieksme uz visu košo. Nē, nenoliedzu , ka arī melnbalts vai vientoņains izskats arī var būt košs , bet citādākā nozīmē. Ak, kalamburs. Tomēr, krāsainība kā krāsās ir arī atsevišķī iespaidīgs skats. Lūk, meitene koša ar puķainu stīpiņu un rozā laiviņām. Smaida un smejās, bet tur tālumā kostīmā iet nerunīga un pilnīgi melnos toņos apģērbta skaistule. Khm, Khm, kam dotu priekšroku Jūs?

I just have passion for everything bright.No, that doesn't mean that one color or gray color outfits are bad, but seriously, what would you prefer to meet- bright happy girl with pink flats and flower headband or happy eather but full black and gray girl? I would give all the points to the bright one, cause even if day is dark and gray, there will be anyways some bright moment, even if that moment is you.Tākā runa aizgāja par košo tad nu ieskatīsimies Moschino cheap and chic kolekcijā.Krāsaina, bohēmiska pat nedaudz kliedzoša ar savu vienkāršību un , laikam ,arī ar savu "peace" uzsaukšanu visiem un visu laiku.Satriecoši, vai ne? Šajā kolekcijā pagaidām ir viss ko uzskatu par must have šai vasarai- košums check! , maigums check!, romantisms check!, pasteļtoņi check! , jaunas formas check! kā arī bohēmiska paskata aksesuāri kā stīpas ar puķēm un brilles early hippy style check!.

As i began story with everything beautifully bright i will go on in this topic. So lets look closer to   this collection. This is candy colored , beautifull and childish in all the way on. The way it showes "i love you all, peace!" is just amazing. In this collection i found all the good stuff that you probably already know that it is my small this summer must haves - Unique forms check!, Bohemian style check! , Pastel colors check! , New forms and style check! and of course amazing headbands with flowers and glasses by early hippy style check!


xoxo Em.

4 komentāri:

 1. Hello I'am Chris From France!!
  This is not a "spam"
  You Have A Wonderful Blog Which I Consider To Be Registered In International Blog Dictionary. You Will Represent Your Country
  Please Visit The Following Link And Comment Your Blog Name
  Blog Url
  Location Of Your Country Operating In Comment Session Which Will Be Added In Your Country List
  On the right side, in the "green list", you will find all the countries and if you click them, you will find the names of blogs from that Country.
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/
  Happy Blogging

  AtbildētDzēst
 2. Amazing selections well done!

  xx
  FashionEvELand | FEEL

  AtbildētDzēst
 3. this collection is awesome, i especially love daisy motive <33
  it's interesting, this mix of hippie feel and pastel colors~

  AtbildētDzēst
 4. Nu jaa moschino patiik... Patiik laikam tas naiviskums unsirreaaalaas izjuutas...... Par melnbalto un nesmaidiigo, taads noskanojums arii patiik..khmmmm latvijas peleekaa pele :-)

  AtbildētDzēst

Nodrošina Blogger.