Noķer izlaidumu / Catch the prom


Un , lūk, jau kārtējā iedvesmas deva- Wildfox. Kamēr šodien pilnā sparā visi metās, lecās un plosās uz gabaliem dēļ 12. klases izlaidumiem, te es sēžu un tā vietā, lai pameklētu kādu solīdu vai izsmalcinātu kolekciju par vakar kleitām vai kaut ko tādā garā , es atrodu kolekciju, kuru pat par svinīgu nenosaukt. Viegla, sievišķīga, bet ar savu asumiņu un "teenage girl soul" iekšā.Šī kolekcija , kā arī visas pārējās šī zīmola kolekcijas, ir feministiskas, agresīvas un košas. Vai tad tas nav tas ko mēs tik ilgi gaidijām?

And so again some dope of inspiration- Wildfox. Meanwhile when everyone here is running and shouting and acting like crazy because of prom for 12th class (the last class here) I should better try to find some information or collection about dresses or beautifull prom stuff, but I will be mainstream and I will write about "teenage girl soul" collection that made Wildfox. Enought sad, you can see that this collection is bold, beautifull, crazy and catchy for eye. Isn't this what we were trying to find all this time?
xoxo Em.

3 komentāri:

 1. wow, these outfits are stunning! I probably wouldn't wear some of these to go camping, but they look so good against the natural background haha :) hopefully the stress for prom doesn't get to you!
  ♥ vivian | seattleite fashionista

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Yes, these are! Hm, that would be strange to go camping with something like this :D That would be soo stupid, but you are right- it looks so good with nature as backgraund!

   Dzēst
 2. Amazing pics selection! Kisses from Greece!

  xx
  FashionEvELand | FEEL

  AtbildētDzēst

Nodrošina Blogger.